2/B Yasası Uygulama Eğitimi

Yazdır PDF

"ORMAN MÜHENDİSLERİ İSTANBUL ŞUBESİNDE 2/B YASASI UYGULAMA EĞİTİMİ YAPILDI."

 2b yasası görsel

Kamuoyunda 2/b kanunu olarak bilinen “ORMAN KÖYLÜLERİNİN KALKINMALARININ DESTEKLENMESİ VE HAZİNE ADINA ORMAN SINIRLARI DIŞINA ÇIKARILAN YERLERİN DEĞERLENDİRİLMESİ İLE HAZİNEYE AİT TARIM ARAZİLERİNİN SATIŞI HAKKINDA KANUN” 6292 sayılı kanunun yorumlanması ve uygulamaya dönük çalışmaların takibi amacıyla Orman Mühendisleri İstanbul şubesi tarafından 12 Mayıs 2012 tarihinde oda merkezinde eğitim çalışması yapıldı.

Şube Başkanı Sn.Yüksel Yüksel’in takdimi ile başlayan eğitim  İ.Ü.Orman Fakültesi,Çevre ve Orman Hukuku Bilim Dalı öğretim üyesi Sn. Prof.Dr.Yusuf Güneş  hoca tarafından verildi.

Şube Başkanı Sn.Yüksel,”çıkarılan kanunun bir çok birikmiş problemi çözmeye yönelik olumlulukları içermesinin yanı sıra Devlet Ormanlarına karşı birçok riski de içinde barındırdığını,dolayısı ile uygulayıcıların bu kanunun haksız yere devlet malına el uzatmalara yönelik eylemlere karşı çok dikkatli olmaları gerektiğini vurguladı.Ayrıca kanunun ismiyle içeriğinin çeliştiğini,orman köylüsünün kalkındırılması ve ormanlık alanların imar-ihyası gibi önceliklerin sadece kanunun isminde olduğunun altını çizdi.”

Eğitimci Sn. Prof.Dr.Yusuf Güneş hoca 6292 sayılı kanunun bütün maddelerini ilişik kanunlarla birlikte değerlendirerek detaylı bir sunum yaptı.

Eğitim sırasında birçok madde üzerinde karşılıklı sorular ve cevaplarla maddeler değerlendirildi.

Eğitime katılanlar eğitimin kanunu anlama adına çok faydalı olduğunu belirterek odanın bundan sonrada bu tür eğitimleri sistematik olarak düzenlemesi isteklerini dile getirip oda yönetimine ve eğitimciye teşekkür ettiler. 

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

logof

Anket Katıl

Bizden nasıl haberdar oldunuz ?

Yeniliklerden Haberdar Ol
Zirve100 Site ekle